„Książkoliada” etap IGrudniowa „Książkoliada” etap I

W jeszcze ciepłym grudniu w czytelni odbył się turniej  „Książkoliada” dla klas pierwszych. Przygotowania do tego konkursu trwały bardzo długo.

 


Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Białych Kruków w składzie:
·         Ewelina Antolak 1a
·         Mateusz Pływaczewski 1a
·         Zosia Zienkiewicz 1a
Dekorację wykonało koło „Manga w bibliotece”.
Turniej „Książkoliada” zaplanowany został w formule programu telewizyjnego Familiada. Początki były trudne. Najpierw ustaliliśmy pytania na konkurs. Później zrobiliśmy ankietę, by sprawdzić, jakie są najczęstsze odpowiedzi na pytania. Ankieta została przeprowadzona w listopadzie.
Następnym krokiem było podliczenie i wytypowanie najczęściej padających odpowiedzi. Potem wykonaliśmy prezentację z pytaniami, która była wyświetlana na ekranie w czasie turnieju. Na lekcji wychowawczej ogłosiliśmy konkurs i zebraliśmy składy drużyn. Jeszcze kilka prób i mogliśmy zaczynać.
Dziewiątego  grudnia odbył się turniej. O 9:00 wszyscy razem rozpoczęliśmy konkurs. Najpierw przedstawiliśmy się i wyjaśniliśmy zasady gry. Później były już pytania i odpowiedzi uczniów. Po sześciu pytaniach otwartych było zadanie dodatkowe. Trzeba było znaleźć objaśnienia trudnych słów. Zadanie dodatkowe wygrała klasa 1a. Później były cztery pytania zamknięte. Pod koniec podliczyliśmy punkty, a pani objaśniała odpowiedzi. Następnie zostały ogłoszone wyniki i poinformowała, że cztery pierwsze drużyny przechodzaądo drugiego etapu.
1.     Miejsce – klasa 1b          5. Miejsce – klasa 1a
2.    Miejsce – klasa 1d          6. Miejsce – klasa 1e
3.    Miejsce – klasa 1c
4.    Miejsce – klasa 1f
Konkurs został przeprowadzony w bardzo miłej atmosferze. W czasie naszej zabawy gościnnie odwiedziła nas Pani Dyrektor Mariola Moczoń. Mamy nadzieję, że uczniowie nie mogą się doczekać następnego etapu, który planujemy w drugim semestrze.  
Sprawozdanie napisała Zosia Zienkiewicz z 1A

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz