„Anioły i demony’’„Anioły i demony’’
jest to druga powieść Dana Browna wydana w 2000 roku, lecz pierwsza z czterech książek, w której pojawił się główny bohater Robert Langdon.

Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN. Jego zadanie - zidentyfikować zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Czy zdołają na czas rozszyfrować wskazówki zapisane w jedynym zachowanym w archiwach Watykanu egzemplarzu legendarnego traktatu Galileusza? Zagadka goni zagadkę, prowadząc do najbardziej nieoczekiwanego finału. (Źródło: okładka książki)

Według mnie książka spisała się świetnie w swojej roli. Dużym plusem jest to, że pomimo 560 stron przebieg zdarzeń powieści dzieje się w ciągu kilku godzin, a nie przez parę dni. W każdym rozdziale akcja goni akcję. Trudno się spodziewać, co się później zdarzy. Jestem pod wielkim wrażeniem i ta książka tak mnie wiągnęła, że niedługo sięgnę po ,,Kod Leonarda Da Vinci’’ tego samego autora. Polecam wszystkim, którzy lubią zagadki i niespodziewane zakończenia.

Dominika z 2D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz