Warsztaty "Od deski do Deski"



Warsztaty "Od deski do Deski" w  Muzeum Literatury w Warszawie

4 maja 2016 w środę z klasą odwiedziliśmy Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie na Starym Mieście. Zajęcia warsztatowe zaczęły się o godz. 10 pt. „Od deski do deski”. Polegały one na poznaniu przez uczestników podstawy książki, a także jej rodzaje i formy.


Wiemy już jak się zmieniała i jak wyglądał książka w poszczególnych epokach przed powstaniem tej, która znana jest nam dzisiaj. Pani prowadząca warsztaty pomogła nam zrozumieć związek frazeologiczny „od deski do deski”, a więc … kiedyś książki robiono w okładkach wykonanych z drewna. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie ma układ graficzny strony, miejsce ilustracji, tekstu, a także czym jest książka graficzna.


W drugiej części zajęć utworzyliśmy kilka zespołów redakcyjnych i przygotowaliśmy własne projekty wydawnicze. Po upłynięciu określonego czasu prace były zakończone krótką prezentacja gotowych projektów.
Warsztaty były interesujące i w jakimś stopniu zmusiły nas do użycia naszej wyobraźni, dlatego uważam, że były one kreatywne i sympatyczne ze względu na sposób ich prowadzenia.


                                                       Aleksandra Pasiak 3b
FOTORELACJA:  














































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz