Październik 2015 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychPAŹDZIERNIK 2015
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W przedostatnim tygodniu października, w pięknej aurze złotej polskiej jesieni w bibliotece  odbyły się doroczne imprezy czytelnicze. Obchodom towarzyszyły wydarzenia : ankieta czytelnicza, konkurs „Książki naszych marzeń” (prezentacja wyboru uczniów oraz projekcja filmu konkursowego) oraz konkurs plastyczny „Kocham książki”.

PONIEDZIAŁEK – WYDAWNICTWA ENCYKLOPEDYCZNE
W czytelni przygotowano wystawę  oraz prezentację na temat encyklopedii, słowników, leksykonów. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz uczestniczyli w zabawie „Co to jest…?”  wyszukując  w księgozbiorze podręcznym wyjaśnienia wylosowanych haseł.


WTOREK – DZIEŃ KOMIKSU
Koło Mangi przygotowało wystawę o komiksach oraz prezentację o historii tego gatunku. Uczestnicy zaprezentowali swoje zbiory komiksów. Przedstawiono warsztat tworzenia komiksów w programie komputerowym  „Comic’s Planet”.  Również można było wziąć udział w mini konkursie pt. „Krótki komiks o bibliotece”.

ŚRODA – JESIEŃ W POEZJI
W tym dniu uczniowie mogli obejrzeć wystawę poświeconą wybitnym poetom i ich twórczości oraz prezentację z wybranymi utworami o tematyce jesieni. Uczniowie, zachęceni kolorami jesieni za oknem, głośno odczytywali prezentowane  wiersze a następnie słuchali recytacji aktorskich oraz poezji śpiewanej.
CZWARTEK – WYMIANA KSIĄŻEK
W czwartek w naszej bibliotece po raz pierwszy odbyła się akcja uwalniania książek. Uczniowie mogli przynieść dowolną ilość książek i je wymienić na inne równie ciekawe. Każda książka otrzymała naklejkę a uczeń kupon do wymiany. Ze względu na duże zainteresowanie akcję przedłużono. W sumie uwolniono 55  książek


PIĄTEK- DZIEŃ BELETRYSTYKI
Biblioteka zaprezentowała na wystawie najciekawsze serie beletrystyczne z gatunku fantasy, przygody i książki obyczajowej, której towarzyszyła prezentacja „Polecamy do czytania”. Uczniowie mogli czytać fragmenty powieści oraz słuchać audiobooków a także próbować sił w rozwiązywaniu krzyżówek oraz innych łamigłówek na temat budowy książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz