TU CZY TAM - TU CZYTAM

Wycieczka do Zachęty -Tu czy tam?
4 maja 2016 roku  udaliśmy się do Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki przy ulicy Plac Stanisława Małachowskiego 3. W tym miejscu obejrzeliśmy wystawę pt.: „Tu czy tam?”
Wystawa, która była celem naszej wycieczki składała się z czterech pomieszczeń. Byliśmy oprowadzani przez bardzo miłą panią.
W pierwszej sali otrzymaliśmy zeszyty zadań i omówiliśmy z czego składa się książka oraz poznaliśmy zawody związane z jej produkcją, grafiką itp. Następnie każdy mógł domalować białym flamastrem na czarnych ścianach „kawałek bajki”, które były już częściowo namalowane.


W kolejnym pomieszczeniu mogliśmy zobaczyć rysunki różnych grafików, a także sposób w jaki je tworzyli. Zauważyliśmy, że każdy z nich malował w innym stylu, z których każdy miał w sobie coś nadzwyczajnego.
Następne pomieszczenie zwiedzaliśmy indywidualnie. Znajdowały się tam różne otwory przez które zaglądając można było ujrzeć fragment obrazu. Nie zabrakło też stanowiska, gdzie można było zobaczyć, jak namalować dźwięk.
W ostatniej sali spędziliśmy najwięcej czasu. A to dlatego, że robiliśmy prace plastyczne. W małych grupkach musieliśmy wymyślić naszego bohatera
literackiego, narysować go, a także informacje na jego temat np. skąd pochodzi, co go wyróżnia. Na koniec przedstawiciel z każdej grupy zaprezentował wykonaną pracę.
Wystawa pt.: „Tu czy tam”? podobała mi się. Uważam, że w ciekawy sposób przedstawiono zagadnienia związane z książką. Podczas prezentacji można było się czegoś nauczyć i przy okazji pobawić. 

                                                          Natalia Stelmach 3b

 FOTORELACJA:   Brak komentarzy:

Prześlij komentarz