"Jestem Numerem Cztery"„Jestem Numerem Cztery” to powieść Science fiction, rozpoczyna ona sagę Dziedzictwa Planety Lorien, składającej się jak na razie z czterech tomów i trzech kartotek. Ostatnio pojawiła się część czwarta – Przegrana Numeru Piątego.

Muszę przyznać, że nie lubię powieści obyczajowych. Dla mnie, bardziej wciągające są rozbudowane, dynamiczne i tajemnicze wątki. Moim zdaniem, historia opisywana tej książce i całej sadze jest po prostu świetna. Jak większość książek z początku była „dziwna” i trochę zagmatwana, ale później nie można się od niej oderwać.
Całość zaczyna się od wydarzeń poprzedzających teraźniejszą akcję. Potem poznajemy Czwartego. Opowiada on o sobie, swoim opiekunie i ciągłej ucieczce przed innymi kosmitami. On, jako jeden z ocalałych, musi przetrwać i przygotować się do walki. Musi też odnaleźć pozostałych. Pytaniem jest tylko, komu może zaufać, a kto okaże się zdrajcą.
Jestem wielką fanką tego cyklu, więc nie będę zdradzać niczego więcej. Gdybym napisała coś jeszcze to zapewniam, nie mogłabym skończyć i zburzyłabym całą fabułę.
Tom pierwszy jest jedynie genialnym początkiem. Ja już nie mogę doczekać się kolejnych publikacji, bo nie ukrywając, zostało jeszcze dużo do wyjaśnienia.
Tę książkę trzeba przeczytać, i nie mówię tu tylko do amatorów Sci-Fi.:-)

Daria z 2d

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz