Warsztaty "Książka Artystyczna" - II edycja

 Warsztaty "Książka Artystyczna"

 II edycja

 

W ramach działań upowszechniających czytelnictwo wśród młodzieży
26 stycznia w czytelni szkolnej odbyły się kolejne warsztaty pt.„Książka Artystyczna”.
Jak poprzednio zajęcia prowadziła arteterapeuta pani Małgorzata Strzelecka, która przeniosła naszych uczniów w świat wyobraźni, aby wspólnie stworzyć niekonwencjonalną formę książki.
Warsztaty rozpoczęły się integrującym ćwiczeniem słowno-ruchowym pt. „Opowieść o mnie” oraz tańcem integracyjnym na siedząco pt. „Burza”.
Następnie uczniowie przystąpili do tworzenia pierwszej książki zatytułowanej „Opowieść o Oli”. Na podstawie przyniesionych przedmiotów, które wypadły z plecaka nieznanej Oli, uczniowie stworzyli własną historie tej dziewczyny. Opowieść o nieznajomej Oli snuła się kilkanaście minut a na koniec każdy miał wrażenie, że ją bardzo dobrze zna.
Druga część warsztatów rozpoczęła się wyobrażeniowym spacerem relaksacyjnym. Z zamkniętymi oczami i muzyką relaksacyjną w tle, uczniowie przygotowali się do stworzenia kolejnej książki pt. „Opowieść o mnie”. Najpierw przypomnieli sobie jak wygląda ich twarz, potem dotykając twarzy utrwalali wiedzę o sobie a następnie nadal mając zamknięte oczy malowali swój obraz farbami na papierze.
Efekty- po otwarciu oczu - były niesamowite i wzbudziły wiele emocji zwłaszcza śmiechu. Uczniowie dokończyli portrety już z otwartymi oczami i nadali nazwy swoim dziełom. Najlepiej oddają to załączone zdjęcia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz